Arda Turan Yine Dünya Basınında 1

Arda Turan Yine Dünya Basınında

Dünya yine Arda Turan’dan Bahsediyor!

Müsabaka hakemine yönelik saldırısı vesilesi ile 10 resmi maç, hakaret nedeni ile 3 resmi maç, ceza sonucu hakeme yönelik tehdit nedeni ile 3 resmi maç toplam 16 resmi maçtan uzaklaştırılan Arda Turan yine dünya basınında kendisinden bahsettiriyor.

Arda Turan, hakemi itmesi sebebi ile rekor ceza aldı. Yan hakemi itmesi sonucu 10 maç ceza, 3 maç küfür ve 3 maç tehdit için ceza alarak dünyanın rekor cezasını cebine koydu. Başakşehir’in sezon içinde kalan 2 maçı ve gelecek sezon 14 maçı için forma giyemeyeceği kesinleşti.

Barcelona’dan kiralık gelen Arda Turan için Göksel Gümüşdağ, “Biz de Arda’ya ceza vereceğiz, ama bu kadar büyük cezayı kabul etmiyoruz, 6-8 maç arası olmalıydı ceza. Çifte standart yapılıyor” dedi.

Arda Turan Yine Dünya Basınında 2

Amerika Birleşik Devletlerinde, Portekiz basınında, İngiltere Daily Record gazetesinde, İtalya Corriere dello Sport gazetesinde, Romanya Pro Sport gazetesinde, Almanya sport.de gazetesinde, İtalya Tuttosport gazetesinde, Hollanda AD.nl gazetesinde, Hindistan Sportskeeda gazetesinde, Almanya Bild gazetesinde, Almanya Der Spiegel gazetesinde, Fransa ve İspanya’da büyük büyük başlıklar atıldı.

Yan hakemi ittikten sonra ceza alıp maçtan ayrılırken “O….Ç….” şeklinde küfür ettiği belirtilen Arda Turan için gerçektende büyük ceza verildi.

2015 yılında Atletico Madrid-Barcelona maçında benzer bir durum vardı, yan hakeme ayakkabı fırlatan Arda, yine benzer çirkinlikleri yapmaya devam ediyor.

Arda Turan Yine Dünya Basınında 3

Kendisini defalarca küçük düşürmesine rağmen, hala kendisini seviyor ve destekliyoruz. Ama bu gibi fevri davranışların yakışmadığını ve derhal kendisine çeki düzen vermesi gerektiğini üzülerek belirtmeliyiz. Kariyerini gelecekte bu şekilde lekeleyen bir isim olarak anılması hoş değil. Spor yorumcularının, “Arda, kendini aştı, çizmeyi aştı. Artık kendisine bir dur demeli” şeklinde yaptıkları açıklamaların haklılık payını düşünmek bile sinir bozucu.

 

“Arda Turan Yine Dünya Basınında” için 2 yorum

  1. Dünyanın en iyi futbol kulüplerinden birisinde oynadın, taraftarının kalbini kazandın, ülkenin en sevilen sporcularından oldun ama her şeyi yıktın attın. Zirvede bırakacaktın be adam. Bakalım piyasa değerin ne zaman 0 tl olacak…

  2. Taa Başakşehir ‘ e transfer olduğunda kıllanmıştım. Şimdi her şey daha netleşiyor, Arda GS ‘yi şampiyon yapmak için “Başakşehir’e Fatih Hoca’nın sızdırdığı elamandır.

Yorum Yaz