Audi Cup

Audi Cup Ev Sahibi Münih’ten Fenerbahçe’yi Kızdıran Açıklama

Audi Cup maçında Fenerbahçe’yi çok rahat bir oyunla farklı mağlup eden Bayern Münih, resmi internet sitesinden yaptığı açıklama Sarı Lacivertli taraftarları üzdü. Alman ekibinin resmi internet sitesinden yayımladığı maç haberi için “Bayern Münih, boynu bükük Fenerbahçe’yi hezimete uğrattı” başlığını attı.

Fenerbahçe ile Alman Devi Bayern Münih arasında Allinz Arena’da oynanan Audi Cup maçında panzerlerin güçlü temsilcisi, sarı lacivertli temsilcimiz karşısında maçın başından sonuna kadar üstün bir oyun sergilemiş ve maçtan 6-1 gibi hezimet sayılabilecek bir skorla ayrılmayı başarmıştı.

Maçta Bavyera temsilcisinin golleri Sanches, Goretzka, Müller ve Coman’ dan gelirken Fenerbahçe’nin tek golü Alman yıldız Max Kruse’den kaydetmişti.

Almanlar, Fenerbahçe karşısında elde ettiği bu rahat galibiyeti sonrasında kulübün resmi internet sitesinden “Hırçın Kırmızılar, boynu bükük Fenerbahçe’yi hezimete uğrattı” başlığını attı.

Yazının devamında ise sarı lacivertli oyuncuların maçın başlama düdüğünden sonra her geçen dakika içerisinde gittikçe artan bir şekilde dağınık bir görüntü çizdiğini ve alman ekibi karşısında zorlandığını belirtti.

İnternet sitesinde yapılan haber yorumda ise en çok dikkat çeken bölüm karşılaşma sonuyla ilgiliydi. FCBayern.com’daki maç yorumunda “Karşılaşmanın son 30 dakika sakin geçerken maçın hakemi Felix Brych’in son düdüğü Fenerbahçe’yi ızdırabından kurtardı” ifadeleri dikkatlerden kaçmadı.

Bu cümleler ile biten yorumdan sonra Fenerbahçe’li taraftarların sosyal medya üzerinden Ali Koç ve Ersun Yanalı ağır şekilde eleştirdiği ve kısa bir süre kalan yeni sezon öncesi morallerinin bozulduğu gözlemlendi.

 

Yorum Yaz