Denizlispor-Galatasaray

Köşe Yazısı: Y. Denizlispor 2-0 Galatasaray

2019-2020 futbol sezonu bu akşam oynanan Y. Denizlispor-Galatasaray maçı ile başladı. Ligin ilk maçı, ev sahibi ekibin 2-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Sıcak bir akşamda oynanan karşılaşma çok enteresan hakem kararları ile sona erdi. Hakemin her kararına da saygı gösterilebilirken 80. dakikada Y. Denizlispor’un atağını VAR sistemine rağmen kesmesi akla ziyan bir karar olarak göstermek mümkün. Sayın Bitigen, bırak atak sonuçlansın. El varsa sonra kararını ver. Maçın en kötüsü sendin.

Gelelim maça, her iki takım da sezon başı olmasından dolayı olsa savruk ve dağınık bir çizgi içerisinde idi. Ancak özellikle Galatasaray felaket bir görüntü çizdi. Eğer Şampiyonlar Ligi’nde bu sistemle ve bu kadro ile oynarlarsa felaket olur. Savunması olmayan, her iki stoperi canlı bomba gibi olan bu takımın orta sahası da yokları oynadı. Stoperde oynayan oyuncular her an kart görerek takımı eksik bırakabilir veya hızlı rakipler karşısında ağır kalarak kalesinde goller görmesine neden olabilir. Fatih Hoca’nın cezalı olması takımın saha içerisinde toparlanmasını ve oyunu kontrol etmesini engelleyen başlıca aktörler oldu. Galatasaray takımında iyi diyebileceğimiz bir oyuncu göremedik. Galatasaray’ın acilen yeni transferlere ihtiyacı var.

Denizlispor her ne kadar maçı kazanarak sezona çok iyi bir skorla ve üç puanla  başlamış olsa da bu oyun sistemi ilerleyen haftalarda takımı zor durumlarda bırakabilir. Yine de Denizlispor’un sahaya korkmadan çıkacağı ve bu lige zevk katacağı aşikar. Yücel Hoca bu ligin en tecrübeli ve başarılı antrenörlerinden birisi olduğunu ve daha üst klasman takımlarda çalışmamasının tamamen şanssızlık olduğunu ispatladı.

Yeni sezon, tüm futbol paydaşlarına hayırlı olsun.

Yorum Yaz