Derbi bitti ama derdi bitmedi. 1

Derbi bitti ama derdi bitmedi.

Derbi bitti ama derdi bitmedi. 2

Dün akşam oynanan Fenerbahçe Galatasaray derbisi konuşulmaya devam ediyor.

Bu derbi daha çok konuşulur

Galatasaray maçtan hemen sonra başlattığı var kayıtları açıklansın konusu ile gündeme oturdu. Fenerbahçe 2. başkanının yapmış olduğu açıklamalardan sonra ortalık iyice karıştı. Bu gün Galatasaray cephesinden yapılan resmi açıklama ile yapılan açıklama hakkında en kısa sürede dava açılacağının bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

Maç son yılların en kötü derbisi olarak tarihte yerini almaya aday yorumlarıda sosyal medyada sıkça duyuldu.

Maçın berabere bitmesi Galatasaray’ı şampiyonluk yolunda ciddi yaraladı. Derbi sonrasında Beşiktaş cephesi ise 2. lik planları yapmaya çoktan başladı bile. Ligin son haftaları yaklaşırken daha çok tartışma yaşancağa benziyor.

Kulüp başkanları başta olmak üzere tüm mensupları rakibi hakkında her zaman seviyeli eleştirilerde bulunmalıdır diye düşünüyorum.

Her zaman temiz futbol ve kaliteli bir yönetim olmasını temenni ettiğimiz Türk liglerinde ne yazık ki büyük maçların hemen ardında hakem hataları verilmeyen ve verilen kartlar gündeme bomba gibi oturuyor.

Temennimiz iyi oynayanın kazandığı ve iyi yönetilen bir lig izlemektir.

 

 

“Derbi bitti ama derdi bitmedi.” için 2 yorum

  1. Yabancı ülkelerin derbilerini sosyal medyadan takip ettiğimde bu tartışmaların -eğer hatalar bariz ve büyük değilse- gündem bile olamadığını görüyorum. Sanırım sorun bizde. VAR sistemini bile doğru kullanamıyoruz. Hakemlerimiz hakemlik yapmıyor, oyuncularımız oynamıyor, antrenörlerimiz oynatmıyor. Bu sistem tamamen değişmeden bu tartışmalar bitmez. Sürekli aynı tartışmalar da bu sporu 1 adım ileri götürmez.

Yorum Yaz