Fenerbahçe

Köşe Yazısı: Fenerbahçe’den Rüya Başlangıç

2018-2019 futbol sezonunu büyük hayal kırıklığı ile kapatan Fenerbahçe, yeni sezona büyük ölçüde yenilenen kadrosu ile bomba bir başlangıç yaptı.

Şampiyonluk iddiasındaki tüm rakiplerinin puan kaybettiği 2019-2020 sezonunun ilk haftasının son maçında rakibi, Süper Lig’in yeni takımı Gazişehir Gaziantep FK’yı çok rahat bir oyunla 5-0 mağlup etti. Kadıköy Şükrü Saraçoğlu Stadyumundaki maça çok hızlı başlayan Sarı Lacivetli ekip henüz 25 dakika içerisinde 3 penaltı kazanarak rakibini bloke etti. Her hattı ile mükemmele yakın bir oyun oynayan Ersun Yanal’ın öğrencileri oynadıkları muhteşem futbol ile rakiplerine de korku salarak başlamış oldular.

Fenerbahçe’de görevini yapmayan oyuncu yoktu. Ancak genç kaleci Altay’ın formunu görme şansımız olmadı, çünkü Antep temsilcisi Fenerbahçe kalesine doğru dürüst bir şut veya etkili orta bile yapamadı. Fenerbahçe’nin bu sezon şampiyonlukta ne kadar iddialı olacağını ilk maçta tıklım tıklım dolu tribünler önünde herkese göstermesi manidardı. Oyuna başlayan veya sonradan giren tüm oyuncular kendilerine verilen görevleri layıkıyla yaptı. Fenerbahçe’de Emre Belözoğlu olmadan nasıl oyun oynanacağını da maç esnasında Emre’nin oyundan çıkmasından sonra gördük.

Antep temsilcisi ise maçın ilk düdüğünden son düdüğüne kadar geçen sürede üst üste 2 pas yapamayan, İstanbul ekibine hiçbir baskı uygulamayan, maç içerisinde nerede durması gerektiğini bilmeyen, kademe anlayışı olmayan bir görüntü çizdi. Fenerbahçe karşısında darmadağın olan, takım olgusunu bilmeyen ve futbolcu olduğuna inanılması çok zor bir kadro ile sahaya çıkan Antep temsilcisi maçtan hak ettiği skorla ayrıldı. Antep temsilcisinin sadece biraz kıpırdayan ve takımı için çalışan oyuncusu Kaleci Günay’dı. Fenerbahçe’nin her atağında rakip oyuncu ile karşı karşıya kalan kalecinin kurtardığı penaltı ise bu kalecinin gelecekte daha iyi bir takımda olabileceğini gösterir nitelikte idi.

Her ne kadar sezonun ilk haftası olmasına rağmen Fenerbahçe sahadan hak ettiği üç puan ve harika bir futbol ile taraftarlarını mest ederken Antep ekibi de taraftarlarına aynı oranda kümede kalır mıyız? sorusunu sordurmaya başladı.

Maçın hakem triosuna da bir çift sözüm olacak. Bu kadar kötü yönetim için nasıl bir eğitim aldınız? Rezalet bir yönetimden sahadaki futbolcuların iyi niyetli olması sonucunda olaysız biten maç için dua etmelisiniz.

Sonuç olarak sezona bomba gibi başlayan Fenerbahçe’nin de, çok kötü bir başlangıç yapan Antep ekibinin de ligde neler yapabileceğini ilerleyen haftalarda daha net olarak görebileceğimizi düşünüyorum.

Yorum Yaz