Yusuf Yazıcı

Köşe Yazısı: Güle Güle Yusuf Yazıcı

Güle güle Yusuf,

Sen, futbol öncelikli olmak üzere her konuda ötekileştirilmeye çalışılan bir kentin daracık sokaklarında futbolun içinde doğ, futbol aşkından dolayı hayatında başka bir heves olmasın, sonrasında aşık olduğun renkler için yağmurda çamurda takımının peşinden koş ve hayallerin için her şeyi bırak. Sonrasında sıradanlaşmaya başlayan efsanenin tekrar büyük olmasında ilk adımını at. milyonlarca taraftarın sevgisini kazan. taraflı tarafsız herkesin gıpta ile baktığı ve ” keşke bizim takımda olsaydı” dediği bir yıldız ol. Ama sadece bu kente sıkışıp kalan şövenist düşünce sahibi kişiler için bu kenti ve bu renkleri Avrupa’ da temsil etme!

Git Yusuf git, hayallerinin peşinden git. Avrupa’ya bu kenti ve bu renkleri tanıt. Bordo Mavi’nin sadece Barcelona renkleri olmadığını, Karadeniz coğrafyasında da bu renkler sahip bir takım mevcut olduğunu haykır tüm Fransa’ya ve Avrupa’ya. bu coğrafyanın sert ama mert insanlarını tanıt. Futbol ve futbol sevgisinin ana vatanı burası söyle.

Git Yusuf git, öncülük yaptığın binlerce, on binlerce çocuğun hayal kurmasına öncülük ederek git.

Git Yusuf git, bu güzide kulübe rekor düzeyde kazandırarak git. sadece para değil  hayal kazandırarak git.

Git Yusuf git, git ama başın hep dik olsun. ayağına, yüreğine sağlık. Yüreğinde hep var olacak Trabzonspor ve Trabzon sevgine sağlık.

Git Yusuf git. sen Abduş’a, Parmak’a, Hüseyin’e, Uğurcan’a ve nicelerine yeni ufuklar ve kapılar açarak git.

Git Yusuf git, git ama DİK OYNA gittiğin yerde. unutma sen orada sadece Yusuf’u değil milyonlarca kalbi ve onların hayallerini temsil ediyorsun.

YOLUN AÇIK OLSUN YUSUF.

GİT YUSUF GİT.

Yorum Yaz