Kupada Fenerbahçe İstediğini Aldı. 1

Kupada Fenerbahçe İstediğini Aldı.

Ziraat türkiye kupasında Beşiktaş ile Fenerbahçe karşılaştılar.

Maç 2-2 beraberlikle sonuçlanırken Kadıköy’e avantajlı dönen Fenerbahçe oldu.

Maçın ilk yarısı 1-2 Fenerbahçe üstünlüğü ile sonuçlandı.

İlk yarıya istekli başlayan Beşiktaş Negredo A. golünü Talisca’nın verdiği akıl dolu pasla 14. dakikada attı.

Gol sevinci fazla sürmeyen Beşitaş Mehmet Topal’ın asisti ile Soldado’nun güzel golüne engel olamadı. Maçta 1-1 eşitiği getiren golün ardından dakikalar 45+2 gösterdiğinde Mehmet Ekici Şener’e mükemmel bir ara pası çıkartarak takımını öne geçiren golün gelmesini sağladı. Gol Şener’e yazıldı fakat sakatlıktan yeni gelen Mehmet Ekici’nin akıl dolu pasının hakkını vermek gerekir. Gerçekten Güzel pas.

Maçın 2. yarısında vida’nın yerine Quaresma oyuna girdi fakat oyunda fazla kalamadı 52. dakikada oyundan atıldı. İlk yarıda oyundan atılan ve 44. dakikada takımını 10 kişi bırakan Alper Potuk’tan sonra Quaresma’da Beşiktaş’ı 10 kişi bırakıyordu. Maçta dakika 77 de Volkan Demirel hakeme gösterdiği itirazlardan dolayı 2. sarı karttan oyundan ihraç edildi ve Fenerbahçe takımı 9 kişi kaldı.  Gol için yüklenen Beşiktaş Talisca ile golü 82. dakikada buldu.

Maç 2-2 beraberlik ile sonuçlanırken futbol yorumcuları için 1 senelik malzemeyi de ardında bıraktı. Çok tartışmalı pozisyonlar ve sportmenliğe yakışmayacak olan hareketlerle dolu bir kupa maçı izledik.

Yorum Yaz