Trabzonspor

Köşe Yazısı: Trabzonspor – Sparta Prag ve Süper Lig

Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim! Ulu önderimizin bu sözünün evrenselliği tartışılmaz. UEFA Süper Kupa karşılaşmasını seyrederken bu sözler aklımdan geçti.  Kıskanarak ve imrenerek izledim bu maçı. Futbolcuların hakemle diyaloğunu ve pozisyonlara yaptığı itirazların bu kadar medenice olması, içimde bir şeylerin kopmasına ve gıpta ile seyretmeme neden oldu. Ta ki dün akşam Trabzonspor’un Sparta Prag maçına kadar.

Evet, bizde de istersek olabileceğini gördük. Oyuncuların hakeme itirazlarından tutun verilen kararlara gösterilen tepkilere kadar. Hepsi de ne kadar medeni ve oyuna akıcılık kazandırdığını görünce maçın skorundan çok spor ahlakının da gerçekleştirilebileceğini gördük hep beraber. Nwakaeme’nin o son 4 dakikada gerçekleştirdiği resitalden daha çok zevkli idi benim açımdan. Umarım aynı tavır lig maçlarında da devam eder. Hakeme itiraz nedeni ile sarı/kırmızı kartların olmadığı, tribünlerin kışkırtılmadığı bir sezon olur. Ancak sadece bir veya bir kaç takımın başaracağı bir şey olmasa da başlangıç olsun.

Yeni sezonda tüm takımlarımıza başarı dilerken oyunun güzelliklerini ve çağdaş futbolu seyretmek hepimizin en büyük isteği olmalıdır.

Ben Sporcunun Zeki, Çevik ve Ahlaklısını Severim! 

Yorum Yaz